Nebezpečná LED svítilna

16. srpna 2018 - zdroj Česká obchodní inspekce

ČOI stahuje z trhu nebezpečnou LED svítilnu

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR je elektrická svítilna, které může pro spotřebitele znamenat vážné riziko. Jedná se o výrobek „LED SVÍTILNA“, který není zajištěn proti úrazu elektrickým proudem.

Česká obchodní inspekce dlouhodobě monitoruje nebezpečné výrobky. Nyní objevila výrobek, který se prodává pod názvem LED SVÍTIDLO - LED FOLDABLE RECHARGEABLE DESK LAMP YOLOMO®. Je opatřeno světelnými zdroji, vypínačem a vysouvací dvojpólovou vidlicí. Výrobek není označen CE a není přiložen návod a bezpečnostní instrukce v českém jazyce. Na výrobku jsou přístupné živé části, nevyhovující elektrická pevnost, nevyhovující značení výrobku a návod na použití výrobku neobsahuje řádný popis.

Foto Česká obchodní inspekce

Česká obchodní inspekce identifikovala vážné riziko při používání výrobku, kdy dvoupólová vidlice svítidla nemá předepsané rozměry a není opatřena ochranným návlekem z izolantu. Při zapojování LED vidlice z nebo do elektrické sítě jsou přístupné živé částí výrobku pod napětím. Kvůli nedostatečné ochraně způsobené nevyhovujícími rozměry vidlice a chybějícímu ochrannému návleku vidlice z izolantu se při použití adaptoru uživatel dotkne části výrobku. Ta je pod napětím a může dojít k vážnému úrazu uživatele zásahem elektrického proudu.

Česká obchodní inspekce vydala opatření ve formě okamžitého stažení uvedeného výrobku z trhu. Výrobek bude nahlášen kontaktnímu bodu na MPO a informace o něm budou zveřejněny v systému RAPEX.

Foto Česká obchodní inspekce

Identifikace výrobku:

LED FOLDABLE RECHARGEABLE DESK LAMP YOLOMO®

Název výrobku: LED SVÍTILNA - LED FOLDABLE RECHARGEABLE DESK

LAMP YOLOMO®

Typ / číslo modelu: No.1055

EAN: 6868000004404

Identifikační údaje výrobce: neuvedeny

Identifikační údaje dovozce: DV-GLOBAL, s.r.o., Husovo náměstí 16, Rakovník

Distributor: FIRST-NT, s.r.o., Tatarkova 722/24, Praha

Země původu: Čína

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum