Nebezpečný plastový telefonek

25. července 2018 - zdroj Česká obchodní inspekce

Plastový telefonek může být pro malé děti nebezpečný

Česká obchodní inspekce nařídila stáhnout z trhu hračku „PHONE CAR“. Při použití tohoto plastového natahovacího telefonku se mohou uvolnit některé malé části, ty ohrožují především nejmenší děti, protože by je mohly vložit do úst a následně spolknout či vdechnout.

Česká obchodní inspekce zjistila, že v nabídce pro spotřebitele je hračka, která může ohrozit bezpečnost nejmenších děti, protože představuje riziko zranění malými částmi. Jedná se o barevnou plastovou hračku ve tvaru klasického telefonu se sluchátkem o rozměrech cca 7,5 x 7,5 x 6 cm. Hračka má nakreslený veselý obličej a je vybavena hnacím mechanismem. Po natažení hračka jezdí za pomoci červených koleček a hýbají se jí žluté ručky, umístěné po stranách telefonku. Hračka, která se prodává pod názvem PHONE CAR nemá uvedeny identifikační údaje dovozce a výrobce.

Nebezpečný plastový telefonek. foto ČOI

Při laboratorně prováděných zkouškách mechanických vlastností výrobku došlo k uvolnění malých částí. Konkrétně se jednalo o uvolnění červeného kolečka a žluté ručky. Při obvyklém používáním hračky hrozí nebezpečí, že může dojít k uvolnění těchto malých částí, které mohou nejmenší děti vložit do úst a následně spolknout či vdechnout.

Česká obchodní inspekce vydala opatření u distributora ve formě zákazu distribuce všech hraček – plastový natahovací telefonek PHONE CAR. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na MPO a byla zveřejněna v systému RAPEX pod číslem notifikace INFO/0067/18.

Nebezpečný plastový telefonek. foto ČOI

Identifikační údaje: Plastový natahovací telefonek

Název uvedený na výrobku: PHONE CAR

Typ / číslo modelu: Neuvedeno

Identifikační údaje dovozce: Neuvedeny

Identifikační údaje výrobce: Neuvedeny

Prodejce: Ha Phung Ngoc, Krátká 639, Desná

Země původu: Made in China

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum