Kontroly v cykloareálu odhalily nedostatky

9. července 2018 - zdroj Česká obchodní inspekce

Kontroly v cykloareálu odhalily nedostatky

Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje uskutečnila kontrolu provozoven stravovacích zařízení a nabídky služeb v cykloareálu Singltrek v regionu Nového Města pod Smrkem. ČOI zde provedla 6 kontrol a porušení právních povinností zjistila ve čtyřech případech.

Česká obchodní inspekce provedla v regionu Nového Města pod Smrkem kontrolu provozoven stravovacích zařízení a nabídky služeb souvisejících s provozem cykloareálu Singltrek pod Smrkem. Inspektoři použili k zajištění věrohodnosti adekvátní dopravní prostředky, a to jízdní kola.

Ilustrační foto Pixabay

Inspektoři zkontrolovali 5 podnikatelských subjektů, které se nacházely jak v Singltrek Centru v prostoru koupaliště ve městě, tak přímo na cyklotrasách a singltrekových stezkách v okolí.

Celkem bylo provedeno 6 kontrol a inspektoři zjistili porušení právních povinností ve čtyřech případech. Nejvíce případů bylo v oblasti nedodržení zákona o ochraně spotřebitele, kdy ve třech případech nebyli inspektoři v roli spotřebitele seznámeni s cenou prodávaných výrobků nebo služeb. Dále byla zjištěno, že prodávající neměl k dispozici úředně ověřené sklo při prodeji nápojů. V jednom případě byl prodán pokrm smažené bramborové hranolky o deklarované hmotnosti 150 g. Po kontrolním převážení bylo zjištěno, že hmotnost pokrmu byla ve skutečnosti o 23 g nižší v neprospěch spotřebitele. Také byl zjištěn případ nedovoleného používání měřidla bez platného úředního ověření a v jednom případě neinformoval prodejce o zákazu prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let formou zjevně viditelného textu podle zákona č. 65/2017 Sb. o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

Porušení uvedených právních předpisů podnikatelskými subjekty bylo řešeno formou uložení pokuty na místě v celkové výší 5 000.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum